Uygulama Alanları

Uygulama Alanları

Froximun Türkiye Distribütörü

Ayak Bakımı

Ayak Bakımı

Ayak terlemesinden, mantar ve küflerden kaynaklanan kokuları giderir. Yorgun ayakları rahatlatır.

AYAK KOKUSU, NEDENLERİ VE ÇÖZÜMÜ
Ayak kokusu kişinin sosyal hayatını olumsuz yönde etkileyen bir durumdur. Gün içerisinde ayaklarımız çorap ve ayakkabılar içerisinde terler. Ayaklarımızda ter bezleri vücudumuzun diğer bölgelerinden daha fazla sayıda bulunur. Ter başlı başına kokan bir salgı değildir. Ter ile birlikte oluşan bakteriler kokuya sebebiyet vermektedir. Ayak parmak araları, ayakkabılar ve çoraplar bakterilerin sevdiği yaşam alanlarıdır. Bu bakteriler, ayaktaki yağlar ve ayağın ölü deri hücreleri ile beslenirler. Bu beslenme sırasında organik asitler üretmeye başlarlar ve sülfür bileşenleri meydana çıkar. Asıl ayak kokusuna sebep olan da bu sülfür bileşenleridir.

Öyle ise kesinlikle söyleyebiliriz ki Ayak terlemesi ve ayak kokusu arasında doğrudan bir bağlantı bulunmaktadır.

Ayak kokması yazımızın başında da söylediğimiz gibi yaşam kalitemizi azaltır. Uzun süre ayakkabıların içinde kalmış ayaklarımızla evdeki bir akşam yemeğine gitmemiz pek olası değildir hele bir de müzmin bir şekilde ayaklarımız kokuyorsa… Ayak terlemesi ve ayak kokusu için aşağıda vereceğimiz bilgiler oldukça önemlidir.

Ayak kokusunu giderme yöntemleri arasında en etkilisi ayakta hijyen sağlamaktır. Her sabah Froximun Sabun ile yıkanmış ve parmak aralarına kadar kurulanmış ayaklar ile güne başlamamız gerekir. Ayak terlemesini önlemede Froximun Toxaprevent Pudra’yı ayaklarınıza sürmeli, tabi ki teri ve nemi emecek şekilde pamuklu çoraplar giymek tercihiniz olmalıdır. Sentetik, naylon kumaşlar ve çok ince kumaşlardan yapılmış çoraplar giymeyiniz. Her gün yeni çorap giymeye özen gösterin mümkünse ve ayak kokusundan ve terden diğer insanlardan daha fazla muzdaripseniz günde iki kere çorabınızı değiştirin.

Terleyen ayaklar için ayakkabı seçerken çok titiz davranmalısınız.Ayakkabınız da ayak kokusunu ve ayak terlemesini önlemek adına önemli bir etkendir. Deri ayakkabılar nemi emer, ayakta ve bakteri üremesine engel olur. Ayağınız rahatlıkla nefes alır. Akşam çıkardığınız ayakkabılarınızın içerisine geceden Froximun Toxaprevent Pudra’yı dökebilirsiniz.

Ayak kokusuna kesin çözüm hem bakteri , mantar düşmanı ve terleme önleyici ürünler ile evde uygulayacağınız kişisel temizliktir. Mesela topuklarınızı törpüleyin, ayak tırnaklarınızı sıklıkla kesin ki içinde mantar bakteri oluşmasın.

Froximun Toxaprevent Pudra ve Froximun Sabun ayak kokusuna evde çözüm sunabileceğiniz yegane iki üründür.

Bundan böyle siz de gittiğiniz her yerde rahatlıkla ayakkabılarınızı çıkarabileceksiniz.

FROXIMUN TOXAPREVENT PUDRA NEDİR?
Froximun Pudra’nın etkin maddesi Klinoptilolittir. Yanardağ lavlarının soğuması ve volkanik kaya halini almasıyla oluşmuş bir mineralidir. Yara bakım tozu kesinlikle kimyasal ve kortizon içermez organik bir mineraldir.

Ayak kokusunu - terlemesini önleyici pudra ve Froximun Sabun hakkında ayrıntılı bilgi almak için uzmanlarımıza ulaşınız.

KULLANIMI

  • Ayaklar Froximun sabun ile yıkandıktan sonra Ayaklara da doğrudan toz uygulanır ve yavaşça ovuşturulur.
  • Her bir ayakkabı ve bota 1-2 çay kaşığı toz serpilir ve bekletilir.